IMAGINÁRIUM DIVADLA BRATŘÍ FORMANŮ
Výstava bude otevřena od úterý 12. května 2020.

Výstava bude znovuotevřena od úterý 12. května 2020.

Aktualně:

Na začátku května 2020  v útrobách Imaginária natočili Matěj Forman s kameramanem  Miroslavem Jankem krátký film o výstavě. Jeho světovou premiéru uvidí diváci dne 20. května v 19 hodin v rámci příbramského Živáku do obýváku společně s krátkou diskusí s autory výstavy.  Diskusi i premíéru přímo ve výstavě Imaginárium můžete sledovat i přímo ve výstavě. Stačí když si dopředu zakoupíte v Galerii Františka Drtikola  lístky. Počet míst je omezen. Sledujte youtube kanál Živák do obýváku nebo FB událost pod stejným názvem. 

Tajuplný divadelní a výtvarný svět přátel

Divadla bratří Formanů

Od roku 2010 cestuje skupina výtvarníků, řemeslníků a umělců společně s Matějem Formanem z místa na místo, z města do města, aby instalovala společně Imaginárium – živou, hravou a inspirující výstavu věnovanou dospělým, rodinám a dětem.

Aktéry a tvůrce Imaginária spojuje touha tvořit a objevovat „skutečné“ a krásné věci. Vystavují loutky a divadelní dekorace, které již neožívají v představeních, ale nikterak tím nepozbyly na kráse a přitažlivosti, a usilovně hledají mezi všemi dalšími artefakty, objekty, obrázky, hračkami, fotografiemi i důmyslnými mechanismy prostor, ve kterém se děti i dospělí mohou nechat inspirovat k hravosti a užívat vlastní fantazii, cit pro krásu a touhu objevovat.

 

„Nepřestáváme věřit, že I dnešní lidé, obklopení technologiemi a digitálními formami komunikace, chtějí cítit radost z umění a že se chtějí dotknout „skutečných“ věcí všemi smysly a vlastníma rukama“.

Matěj Forman

Vstupné na výstavu 

základní 70 Kč

snížené / děti, studenti, senioři/    50 Kč

rodinné / 2 dospělí + 2 děti /         200 Kč

Skupinové návštěvy je nutné objednat předem na čísle telefonu 739 983 876

Foto: Irena Vodáková a Pavel Macek

Plakát: Zámeček - Ernestinum Matěj Forman, grafická úprava Josef Sodomka