Výstava ve 2. patře
TISÍC POZDRAVŮ Z PŘÍBRAMI

 

Dalším příspěvkem galerie k oslavám příbramského jubilea je výstava TISÍC POZDRAVŮ Z PŘÍBRAMI /podoby města na historických pohlednicích, medailích a obrazech/.
V expozici je vystaveno symbolicky na 800 pohlednic datovaných od 60. let 19. století do poloviny 20. století. Zobrazena je podoba města v proměnách času, zaniklá zákoutí Karlova náměstí (dnešní Ryneček), Hořejší a Dolejší Obora před úpravami i původní Plzeňská ulice. Připomenuta je také báňská akademie, později Vysoká škola báňská a její sídlo v budově Zámečku – Ernestinu.
Samostatnou část výstavy tvoří téma Svatá Hora a Březové Hory z 1. poloviny 20. století.
Vystavené medaile zapůjčila Česká numismatická společnost, pobočka Příbram. Ve výběru ze sbírky uvidí návštěvníci rozsáhlý soubor, na kterém je vyobrazeno město i jeho slavné osobnosti.
K vidění budou obrazy, kresby a grafiky výtvarníků, kteří na svých dílech zobrazovali Příbram (Karel Hojden, Karel Schadt, Jan Čáka a další).

Díky spolupráci se Státním okresním archivem je výstava doplněna nejen fotografiemi města z 60. - 90. let 19. století, ale také dobovými plány města, jeho obvodů - ulic i jednotlivých domů.

Na výstavě dále spolupracovali:

Ing. Ludvík Brožek

spolek Numismatika Příbram

spolek Příbramští betlémáři

 

 

Na výstavě je možné zakoupit knihu pohlednic s jejich popisem. Nová kniha je v prodeji od 27.5.2016 !

Výstavní cena 550 Kč