Stálá expozice
Virtuální realita - Měkká aréna

Virtuální realita

Ve stálé expozici prezentujeme řadu děl vizuálních umělců ve virtuální realitě, také ukázky ze světových galerií nebo výrazně vizuálně kvalitní interaktivní hry. 

Měkká aréna

Funkční socha od Vojtěcha Rady (držitele Ceny Jindřicha Chalupeckého 2022) slouží jako herna pro prezentaci virtuální reality v současném vizuálním umění, funguje rovněž jako autonomní dílo. Rada jako architekt zkombinoval princip arény s měkkým útulným pokojíkem. Jako sochař reaguje na poptávku zadavatele - vytvořit nepřehlédnutelný symbolický objekt pro prezentaci nového média. S ironií sobě vlastní navrhl a vlastnoručně postavil Vojtěch Rada z MDF desky, zvukové a drcené pěny, bavlny a kovové konstrukce dílo evokující děravý dort.

V prostorové instalaci tak navazuje na řadu svých digitálních autorských prací, ve kterých problematizuje společenskou roli architekta a rovněž v použitých materálech odkazuje na “měkkost” digitálního prostředí. Zároveň je však stále architektem dbalým funkce – měkkým polstrováním chce ochránit diváky oslepené virtuální realitou před nárazem do reálných bariér své stavby.

Od února 2022 jsme rozšířili virtuální realitu o tři nová  stanoviště se třemi nejnovějšími modely Oculus Quest 2.  Prostor bude zároveň sloužit jako malá designová přednášková místnost pro akce galerie i zájemce zvnějšku. Autorem architektonicko - designového rozšíření je rovněž Vojtěch Rada. 

Pro velký zájem si prosím raději Váš čas na virtuální realitu zarezervujte na telefonním čísle:  739983876